Nordic Walking hole

K Severské chůzi potřebujete speciální hole s rukavičkou. Na našich lekcích i kurzech Vám je zapůjčíme, můžete si je osahat a vyzkoušet. Pokud se pak rozhodnete hole zakoupit, rádi Vám s výběrem pomůžeme.

Výběr holí totiž není radno podcenit. Na trhu je jich opravdu hodně, ale ne každé hole, které se prezentují jako hole pro Nordic Walking, jsou opravdu hole určené pro Severskou chůzi. Jste to především vy, kdo víte nejlépe, jak budete hole využívat, a co od holí očekáváte. 

Důležitá je především délka holí a jejich využití.

Jiné hůlky si vybere sportovec, který s nimi bude chodit 3x týdně a občas si s nimi bude chtít zaběhat (pozn. Nordic Running), jiné hůlky si vybere rekreační chodec, který provozuje Severskou chůzi jednou za čas na výletě. Podle využití máme hole pro začátečníky, pokročilé a profi chodce, ale také hole pro klasickou Severskou chůzi nebo speciální, vyšší hole pro Nordic Running. Hole také můžeme rozdělit na celostní, tzn. z jednoho komponentu, nebo skládací. Podle materiálu pak můžeme mít  hole celokarbonové, sklolaminátové nebo hliníkové. Výběr konkrétních holí je třeba zvážit, na trhu je jich opravdu hodně.

Nebojte se zeptat certifikovaných instruktorů Nordic Walking Pointu a požádat je o radu při výběru holí, jsou tu pro Vás.  

Rozdíl mezi NW holemi a trekovými holemi 

Mnoho lidí si myslí, že provozují Nordic Walking. Tři ze čtyř používají však špatné hole.

Nordic Walking hole

  • mají rukavičkové poutko (poutko má dva otvory, jeden na palec a druhý na zbylé prsty)
  • mají kónický tvar (zužující se tvar od madla směrem k hrotu)
  • madlo je štíhlé a vyšší, podobné lyžařským holím
  • hrot je ostrý a excentrický (vystouplý a zahnutý jako dráp)

Turistické hole

  • mají volné poutko
  • tvar těla je většinou rovný, průměr hole stejný jak u madla, tak u hrotu
  • madlo je pevné a dlaňovité (zploštělé, určené primárně pro oporovou chůzi při chůzi z kopce) 
  • hrot je tupý a centrický (nijak nevystupuje)

Naše nabídka holí

Nordic Walking Point i Nordic Walking NMNM preferuje hole finské značky START. Hole jsou kvalitní, dobře konstruované a my za ně ručíme. Můžete si je ostatně při našich lekcích a kurzech vyzkoušet.  

POZOR: Od 1. 1. 2022 dochází ke změnám v ceníku, a některé hole už nejsou a nebudou k dostání. Jsme ale schopni nabídnout alternativu.

Chcete poradit nebo objednat hole? 

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.