Obuv na Nordic Walking

Neexistuje správná a špatná obuv, ale vhodná a nevhodná. Severská chůze se řadí mezi rekreační sporty, proto by i Vaše obuv měla být sportovní. Severská chůze se dá provozovat kdekoli v přírodě, ale i ve městě. Nicméně, my nejsme zastánci asfaltu. S námi se chodí po trávě, jehličí, šotolině, písku, hlíně, atd.... zkrátka kde se dá, hlavně co nejméně po asfaltu.

Často se nám stává, že chodec dorazí jen v plátěnkách nebo v sandálech. To opravdu není vhodná obuv. V sandálích by mohlo lehce dojít ke zranění ostrým hrotem hůlky. Plátěnky jsou zase obyčejně tvarované do úzké špičky a Vaše prsty by pak nemohly dobře pracovat při odrazu.

Vhodnou obuví na Nordic Walking je lehká prodyšná sportovní bota s ohebnou podrážkou určená k chůzi nebo běhu. Pokud jste zastánci chůze na boso, může to být i barefoot trailová bota. 

Trekové boty můžeme také použít, zejména v těžším terénu v zimě (pokud jste zimomřiví) nebo při dešti. Hlavní je, aby boty byly pod kotník a neomezovaly Vás v pohybu a cvičení. 

Pozor! Pohorky a pevné trekové boty na tlusté podrážce nejsou vůbec vhodné!

Co říci závěrem? Nejsme ani ortopedi, ani fyzioterapeuti. My Vás můžeme jen nasměrovat ke značkám a obchodům, se kterými máme dobrou zkušenost a kterým věříme. Důležité je vědět, že dobrá bota dělá divy, když Vám dobře sedí, Vy se v ní dobře cítíte a můžete se na ni v těžkém terénu spolehnout.  

Podporované značky: Inov, Salamon, Merrell.