Kurz pro neználky

Pro každého, kdo má chuť objevovat nové, zažívat nepoznané....

"Odraz z poutka, to je hit, hnedle se nám chodí líp!"
"Odraz z poutka, to je hit, hnedle se nám chodí líp!"

Přihláška

Tento kurz je to pravé pro první odpich z holí a pro dobrý start.  Zkušeností jsem došly k tomu, že během jedné dvouhodinovky zkrátka nelze pokrýt základ správné techniky, řádné procvičení v terénu a protažení. Proto jsme se rozhodly zařadit do naší nabídky Kurz pro neználky. Jedná se o dva zhruba dvojhodinové bloky, které proběhnou během jednoho týdne nebo v rozmezí dvou týdnů pro skupinu 4 - 12 osob (lze domluvit i individuální kurz pro 1 - 3 osoby).

První dvouhodinovka pokrývá seznámení se Severskou chůzí, výběr správné délky a typu holí, základy držení těla, nácvik správné vzpřímené chůze s holemi, odraz z poutka, protažení s holemi, a to vše v krásné přírodě, která probouzí naše smysly.

V druhém bloku kurzu pilujeme techniku, upevňujeme již naučené, odstraňujeme to špatné, protahujeme, posilujeme a také si hrajeme.     

Používání sportovních holí pro dynamický pohyb Nordic walking je základ. Bez správných holí to nefunguje a jen správná technika přináší efekt. Díky Severské chůzi můžete znovuobjevit přirozenou chůzi (chůze bez holí v krásném vzpřímeném a uvolněném rytmu i postavení těla) jako hodnotu zdraví a zakomponovat ji do každodenního života. Hole Vás posílí, narovnají, a postarají se o správné napětí ve svalech. Navíc Vás uvolní z tenze a mnohdy navodí velmi dobrou náladu.

Termín: po vzájemné domluvě

Délka: 2 x 1,5 - 2 hodiny

Cena: 500 Kč

Kde: okolí Nového Města na Moravě / Nové Vsi u NMNM

Místo setkání 1: parkoviště u koupaliště v Novém Městě na Mor. (souřadnice 49.578974, 16.067543)

Místo setkání 2: křižovatka na místní komunikaci u Nové Vsi (souřadnice - 49.541774, 16.089459)