Prožitkový kurz lesní mysli

Kurz Lesní mysli a jeho cíl

Lesní mysl (finsky Metsämieli, anglicky Forest Mind) je finský koncept, který se opírá o závěry vědeckých studií, které zkoumaly a stále zkoumají prospěšnost pobytu v přírodě na lidskou psychiku. 

Lesní mysl nás vede do našeho přirozeného prostředí - do přírody, hlavně ale do lesa, kde vědomým a fyzicky nenáročným cvičením umocní a prohloubí léčivé účinky lesa. 

Tato metoda však kromě přirozeného prostředí pracuje i s využitím samotné lidské představivosti. Představte si, že nám náš zdravotní stav nedovoluje být v přírodě fyzicky, ale díky jednoduchým cvičením se ve své mysli dokážeme vrátit ke krásným zážitkům, které nám dodají sílu bojovat dál. I takto podle závěrů studií může lesní mysl fungovat.


Cílem tohoto kurzu Lesní mysli je vás navést k životní rovnováze a pohodě. Příroda a její prostředí poskytuje dostatečné podněty, které mám pomáhají se soustředit, odpočívat a prožívat všemi doušky momenty přítomnosti. 

Cvičení Lesní mysli jsou jednoduchá, srozumitelná a pro každého, bez rozdílu. Jsou nabídkou nebo spíše pobídkou pro Vás. Stačí na ně poměrně krátký čas, a pokud se praktikují s opakováním, snadno si z nich můžete udělat svoji denní rutinu psychohygieny - své okénko Lesní mysli.  

Zakladatelkou tohoto konceptu je úžasná a vitální dáma z Finska - Sirpa Arvonen (na fotce vlevo). K nás do České republiky se dostala díky Martině Holcové, zakladatelce Lesní mysli (na fotce vpravo). 

Průběh kurzu

Sem vložte podnadpis

První titulek

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit.

Druhý titulek

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque.