Workshop Lesní mysli ke dni Lesů, 25. 3. 2023

28.12.2022

Dovolujeme si Vám nabídnout první letošní workshop ze série workshopů Lesní mysli, který bude zaměřený dýchání. Letos se uskuteční v rámci týdne Lesní mysli (15.3-22.3.2023). Během tohoto týdne proběhnou po celé ČR lekce lesní mysli a lesní terapie, a to si nenechte ujít. Výtežek z akcí poputuje na obnovu lesů, přesněji na výsadbu nových stromů. Načerpáme tedy sílu z lesa a lesu to zase vrátíme zpět. :)

Workshop, tedy naše cesta přírodou, bude protkána sérií kratších cvičení nefyzického charakteru vycházejících právě z konceptu Lesní mysli. 

Jarní příroda překypuje neuvěřitelnou silou a novou životní energií. Něco nového začíná, něco nového se rodí. Tóny zelené po deštivých dnech působí jako balzám na duši. Opojná vůně lesa, spolu s ševelením padajícího listí, šuměním mohutných stromů, a zpěvem ptáků, klidní naši mysl i tělo. Na začátku školního roku je důležité najít si čas sám na sebe, získat odstup a načerpat sílu před dlouhou a tuhou zimou.

Mluvíme-li o Lesní mysli, jde o koncept, jež se opírá se o závěry vědeckých studií, které zkoumaly prospěšnost pobytu v přírodě na lidskou psychiku a zdraví. Ze závěru těchto studií vyplívá, že jakékoli pohybové aktivity v přírodě spojené s duševní reflexí, mají jednoznačně blahodárný vliv na zdraví a psychickou pohodu člověka. Zároveň nás vedou zpět do přírody, tedy, o trochu blíž svému dřívějšímu a přirozenějšímu místu života. 

Informace o workshopu

v sobotu 25. 3. 2023 od 10:00 do 12:00

Místo setkání: Parkoviště u koupaliště, NMNM

Trasa: okruh 3-5 km se zastávkami

Cena: 350Kč / osoba (zaplacením vstupného v lese vysadíme několik nových stromů)

Přihlášení: telefonicky na čísle +420 608 908 486

Více informací o konceptu najdete po kliknutí na níže uvedené tlačítko.

Co již máme za sebou?

Individuální kurzy lesní mysli na objednávku 2022

Workshop Lesní mysli zaměřený na sluch, červen 2021 

Workshop Lesní mysli zaměřený na dýchání, květen 2021