Nabídka poutek

POUTKA CLICK

Velikost: S, M, L

Výborná prodyšná poutka na vycvakávání. Vynikající pro pejskaře, fotografy, nebo pro ty, kteří namají chytré hodinky a potřebují si ověřit trasu na mapě nebo na mobilu. 

Cena za pár 489 Kč 

POUTKA CORE

Velikost: S, M, L

Dobrá poutka z materiálu, který tak trochu šustí. Je však poměrně lehký a pro začátečníka dostačující. Stejný princip povolení a utažení poutka jako u běžkařských holí. 

Cena za pár 359 Kč 

POUTKA FIT

Velikost: S, M, L

Velmi dobrá rukavička ze savého a pevného materiálu, který je přitom pružný. Stejný princip povolení a utažení poutka jako u běžkařských holí.

Cena za pár 399 Kč 

POUTKA FIT RACE

Velikost: S, M, L

Dobrá poutka z velmi lehkého a prodyšného materiálu. Ocení je hlavně běžci a ultra-maratonci, protože skoro nejsou necít. Stejný princip povolení a utažení poutka jako u běžkařských holí.

Cena za pár 439 Kč 

Jaký je rozdíl mezi Click systémem a klasickým systémem?

Princip Click systému

Jednoduše povytáhnete pásek za očko na vršku madla a ozve se lehké cvaknutí. Po něm můžete svoji ruku v rukavičce hned vytáhnout, aniž by bylo nutné si rukavičku sundat. Nasazení funguje na stejném principu. Plastový zováček zasunete do otvoru dírky a palcem druhé ruky zatlačíte povytažeženou část s páskem na vršku madla směrem dolů. Ozve se cvak a je to.

Princip klasického běžkařského systému

Poutko není vycvakávací, ale jen pousvné. Zatáhnutím za očko poutka se vysune střední část pod očkem a vy si tak můžete poutko povolit nebo utáhnout. Zasunutím střední části madla pod očkem směrem dolů, dovnitř madla, pak dochází k fixaci požadované délky.

Jak vybrat správnou velikost?

Všeobecně jsou velikosti poutka standardně navolena podle výšky hole: XS*, S, M, L, XL*

S - 100, 105, 110 cm (obvod dlaně do 20 cm) 

  • Naše zkušenost: Velikost S je pomerně běžná u letních i zimních rukavic pro děti, pak většinou u letních rukavic pro ženy s drobnýma rukama.

M - 115, 120, 125 cm (obvod dlaně 21 - 24 cm) 

  • Naše zkušenost: Velikost M je běžná pro ženy s většíma rukama a často používaná u žen s drobnýma rukama u zimních rukavic. Stává se nám, že tuto velikost občas používají i mladí muži s drobnějšíma rukama. 

L - 130, 135 cm (obvod dlaně 24 cm a více)

  • Naše zkušenost: Toto je univerzální velikost pro muže a může to být dobrá velikost zimních rukavic pro ženy s opravdu velkýma rukama.

* Máme i pro děti XS a pro "medvědy" XL. Na přání připravíme. 

Chcete objednat nová poutka?